Hybridné tepelné čerpadlo aj do Vašej domácnosti

Prečo sa rozhodnúť pre tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je čoraz žiadanejšou inováciou, ktorú si celosvetovo obľúbili majitelia domov, bytových domov i rôznych nebytových priestorov či firemných objektov. Dôvod je jednoduchý – tepelné čerpadlo Vám pomôže výrazne znížiť mesačné náklady na kúrenie a vyhrievanie interiérov, pričom vybrané modely sa postarajú i o ohrev vody či ochladzovanie.
Tepelné čerpadlo je ekologickým riešením vykurovania, ktoré nezaťažuje prírodu a šetrí životné prostredie. Tepelné čerpadlo čerpá teplo zo vzduchu, vody či zeme a veľmi obľúbeným je napríklad tepelné čerpadlo vzduch voda, ktoré prepája zdroj vody a vzduchu v jednotnom tepelnom systéme. Tepelné čerpadlá nájdete i v kombináciách vzduch vzduch a voda voda pričom s výberom toho najvhodnejšieho pre Vaše potreby Vám radi poradíme.

Tepelné čerpadlo, ktoré je možné prepojiť s plynovým kondenzačným kotlom?

Alternatívne vykurovanie, ktoré je adekvátnou náhradou plynového či elektrického vykurovania alebo jeho efektívnym doplnením je čoraz žiadanejšie. Kým ceny energií stúpajú zo dňa na deň, alternatívne vykurovanie je žiadaným riešením pre domy, bytyiné objekty, ktoré je potrebné počas chladných mesiacov nepretržite vykurovať a zabezpečiť v nich ohrev teplej pitnej vody.

Riešenie ponúka popredný výrobca tepelných čerpadiel – značka Daikin, ktorá prináša revolučné hybridné tepelné čerpadlo, označované aj ako prelomové riešenie z radu Daikin Altherma. Hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma Hybrid kombinuje tepelné čerpadlo s plynovým kondenzačným kotlom pre optimalizovanie energetickej účinnosti, a to úplne nezávisle od výšky vonkajších teplôt.

Prelomom medzi hybridnými tepelnými čerpadlami je hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma Hybrid

Hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma Hybrid pracujúce na báze spojenia dvoch princípov vykurovania. Prepája tepelné čerpadlo vzduch voda s plynovým kondenzačným kotlom. Najväčšou výhodou hybridného tepelného čerpadla Daikin Altherma Hybrid je predovšetkým inteligentný systéme ovládania, ktorý je schopný sám automaticky zvoliť najekonomickejší variant vykurovacieho módu, ktorého výsledkom je konštantný tepelný komfort vo Vašom interiéri. Hybridné kúrenie s tepelným čerpadlom má veľký potenciál do budúcnosti a vo vašej domácnosti ho dozaista oceníte, pričom si zníženie mesačných faktúr za energie všimnete veľmi rýchlo. V prípade akýchkoľvek otázok či záujmu o vypracovanie návrhu na mieru pre Vás nás neváhajte kontaktovať.