Aké tepelné čerpadlo zvoliť na vykurovanie?

Kúrenie tepelným čerpadlom aj pre vaše bývanie

Kúrenie a vykurovanie interiérov je dnes možné zabezpečiť ekologicky a zároveň efektívne, a to za pomoci inovatívnych tepelných čerpadiel. Tepelné čerpadlá na vykurovanie čerpajú teplo z vonkajších obnoviteľných zdrojov – zo vzduchu, vody a zeme. Pričom najpoužívanejšími sú tepelné čerpadlá vzduch-voda, ale i tepelné čerpadlá vzduch-vzduch či tepelné čerpadlá voda-voda.
Pre použitie tepelného čerpadla na kúrenie pre konkrétny typ interiéru je potrebné poradiť sa s odborníkom a vybrať model, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim podmienkam. Dôležité je zvážiť veľkosť objektu, v ktorom sa bude čerpadlo využívať na vykurovanie, ako i geografickú polohu a poveternostné podmienky. Samozrejme, výber tepelného čerpadla záleží i od toho, či ho budete využívať len na kúrenie alebo aj na ohrev vody a ochladzovanie.

Kúrenie obnoviteľnými zdrojmi vďaka tepelným čerpadlám

Kúrenie a vykurovanie interiérov je dnes možné zabezpečiť ekologicky a zároveň efektívne, a to za pomoci inovatívnych tepelných čerpadiel. Tepelné čerpadlá na vykurovanie čerpajú teplo z vonkajších obnoviteľných zdrojov – zo vzduchu, vody a zeme. Pričom najpoužívanejšími sú tepelné čerpadlá vzduch voda, ale i tepelné čerpadlá vzduch vzduch či tepelné čerpadlá voda voda.
Pre použitie tepelného čerpadla na kúrenie pre konkrétny typ interiéru je potrebné poradiť sa s odborníkom a vybrať model, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim podmienkam. Dôležité je zvážiť veľkosť objektu, v ktorom bude čerpadlo využívať na vykurovanie, ako i geografickú polohu a poveternostné podmienky. Samozrejme, výber tepelného čerpadla záleží i od toho, či ho budete využívať len na kúrenie alebo aj na ohrev vody a ochladzovanie.

Kúrením tepelným čerpadlom znížite Vaše mesačné náklady na vykurovanie

Znížte Vaše mesačné náklady za vykurovanie – na kúrenie teraz môžete využiť tepelné čerpadlá. Prvotná investícia do tepelného čerpadla môže byť vyššia, avšak jej návratnosť je veľmi rýchla. Spravidla je možné hovoriť o okamžitom znížení nákladov za kúrenie a návratnosť vstupnej investície sa v priemere odhaduje na 5 až 7 rokov. Pokiaľ ste sa rozhodli využívať tepelné čerpadlo na vykurovanie, veľmi dôležité je si zvoliť spoľahlivé riešenie od overeného výrobcu. Kvalitu, spoľahlivosť, vysoký výkon a jednoduché ovládanie ponúkajú tepelné čerpadlá značky Daikin. Daikin je popredným svetovým výrobcom a ponúka nízkoteplotné, vysokoteplotné i hybridné modely tepelných čerpadiel z rady Daikin Altherma, ktoré sú vhodné na kúrenie, ochladzovanie i prípravu teplej vody. S výberom riešenia na mieru pre potreby vykurovania u Vás doma Vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať správne tepelné čerpadlo na vykurovanie domácnosti?

Výber tepelného čerpadla je ako hľadanie správnej obuvi – musí dokonale pasovať. Zvážte veľkosť a izoláciu domu, lokálne klimatické podmienky a dostupné zdroje energie. Aby vaša voľba nebola „na tesno“ alebo „priveľká“, poraďte sa s odborníkom, ktorý zohľadní všetky tieto faktory.

Späť

Sú drahšie tepelné čerpadlá lepšou investíciou?

Cena je často odrazom kvality, ale drahšie neznamená vždy vhodnejšie. Dôležitá je účinnosť – vyššia začiatočná investícia môže znamenať nižšie prevádzkové náklady a dlhšiu životnosť. Rovnako ako pri aute, kde luxusný model môže mať nižšiu spotrebu, aj u tepelného čerpadla môže vyššia cena znamenať lepšiu energetickú účinnosť.

Späť

Aký typ tepelného čerpadla je najúčinnejší?

To závisí od vašej polohy a potrieb. Vzduch-voda čerpadlá sú univerzálne a jednoduché na inštaláciu, ale geotermálne čerpadlá, hoci sú drahšie a komplexnejšie na inštaláciu, ponúkajú dlhodobo nižšie náklady na prevádzku a sú výborné v oblastiach s chladnejším podnebím.

Späť

Čo ak mám malý pozemok, je pre mňa vhodné geotermálne čerpadlo?

Geotermálne čerpadlá vyžadujú dostatočný priestor pre zvislé alebo vodorovné kolektory. Ak je pozemok malý, vertikálne kolektory môžu byť riešením, ale poraďte sa s odborníkom, ktorý posúdi geologické a priestorové podmienky. Mnohokrát však vzduch-voda čerpadlá ponúkajú flexibilnejšie a jednoduchšie riešenie.

Späť

Ako dlho vydrží tepelné čerpadlo?

Pri správnej inštalácii a pravidelnej údržbe môže tepelné čerpadlo vydržať aj 15 až 20 rokov. To je ako dlhodobý vzťah, kde kvalitná starostlivosť zaručí bezstarostné kúrenie tepelným čerpadlom. Nezabudnite, že pravidelný servis je kľúčom k dlhej životnosti a efektívnosti.

Späť