Kúrenie tepelným čerpadlom aj pre Vaše bývanie

Kúrenie tepelným čerpadlom aj pre vaše bývanie

Kúrenie a vykurovanie interiérov je dnes možné zabezpečiť ekologicky a zároveň efektívne, a to za pomoci inovatívnych tepelných čerpadiel. Tepelné čerpadlá na vykurovanie čerpajú teplo z vonkajších obnoviteľných zdrojov – zo vzduchu, vody a zeme. Pričom najpoužívanejšími sú tepelné čerpadlá vzduch-voda, ale i tepelné čerpadlá vzduch-vzduch či tepelné čerpadlá voda-voda.
Pre použitie tepelného čerpadla na kúrenie pre konkrétny typ interiéru je potrebné poradiť sa s odborníkom a vybrať model, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim podmienkam. Dôležité je zvážiť veľkosť objektu, v ktorom sa bude čerpadlo využívať na vykurovanie, ako i geografickú polohu a poveternostné podmienky. Samozrejme, výber tepelného čerpadla záleží i od toho, či ho budete využívať len na kúrenie alebo aj na ohrev vody a ochladzovanie.

Kúrenie obnoviteľnými zdrojmi vďaka tepelným čerpadlám

Kúrenie a vykurovanie interiérov je dnes možné zabezpečiť ekologicky a zároveň efektívne, a to za pomoci inovatívnych tepelných čerpadiel. Tepelné čerpadlá na vykurovanie čerpajú teplo z vonkajších obnoviteľných zdrojov – zo vzduchu, vody a zeme. Pričom najpoužívanejšími sú tepelné čerpadlá vzduch voda, ale i tepelné čerpadlá vzduch vzduch či tepelné čerpadlá voda voda.
Pre použitie tepelného čerpadla na kúrenie pre konkrétny typ interiéru je potrebné poradiť sa s odborníkom a vybrať model, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim podmienkam. Dôležité je zvážiť veľkosť objektu, v ktorom bude čerpadlo využívať na vykurovanie, ako i geografickú polohu a poveternostné podmienky. Samozrejme, výber tepelného čerpadla záleží i od toho, či ho budete využívať len na kúrenie alebo aj na ohrev vody a ochladzovanie.

Kúrením tepelným čerpadlom znížite Vaše mesačné náklady na vykurovanie

Znížte Vaše mesačné náklady za vykurovanie – na kúrenie teraz môžete využiť tepelné čerpadlá. Prvotná investícia do tepelného čerpadla môže byť vyššia, avšak jej návratnosť je veľmi rýchla. Spravidla je možné hovoriť o okamžitom znížení nákladov za kúrenie a návratnosť vstupnej investície sa v priemere odhaduje na 5 až 7 rokov. Pokiaľ ste sa rozhodli využívať tepelné čerpadlo na vykurovanie, veľmi dôležité je si zvoliť spoľahlivé riešenie od overeného výrobcu. Kvalitu, spoľahlivosť, vysoký výkon a jednoduché ovládanie ponúkajú tepelné čerpadlá značky Daikin. Daikin je popredným svetovým výrobcom a ponúka nízkoteplotné, vysokoteplotné i hybridné modely tepelných čerpadiel z rady Daikin Altherma, ktoré sú vhodné na kúrenie, ochladzovanie i prípravu teplej vody. S výberom riešenia na mieru pre potreby vykurovania u Vás doma Vám radi pomôžeme.