Tepelné čerpadlá Daikin šetria náklady za vykurovanie

Na čo slúžia tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlá slúžia na čerpanie tepla z vonkajších prírodných zdrojov. Teplo odoberajú najčastejšie zo vzduchu, vody a zo zeme. Aj preto sú najpoužívanejšími tepelnými čerpadlami – tepelné čerpadlá vzduch-voda či tepelné čerpadlá voda-voda a tepelné čerpadlá vzduch-vzduch. Odobrané teplo následne tepelné čerpadlo dokáže použiť na vykurovanie, ale aj na ohrev vody.

Tepelné čerpadlá sú ekologickou formou vykurovania, ktorá šetrí planétu a životné prostredie. Aj keď prvotná investícia do tepelného čerpadla môže byť vyššia, rýchlo sa Vám vráti a finančné náklady za vykurovanie a ohrev vody Vám bude šetriť dlhodobo. Priemerná návratnosť investície do tepelného čerpadla v rodinných domoch je zhruba7 až10 rokov. Záleží pritom najmä od veľkosti objektu, poveternostných podmienok, geografickej polohy a iných faktorov. Značka Daikin, s ktorou naša spoločnosť spolupracuje formuje budúcnosť vykurovania prostredníctvom svojich nízkoteplotných, strednoteplotných a vysokoteplotných tepelných čerpadiel.

Kde všade je možné využiť tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlá je možné využiť v rozličných objektoch – verejných budovách, priemyselných budovách, firemných budovách či bytových domoch, pričom najčastejšie sú využívané v rodinných domoch, na chalupách či v rôznych chatkách. To, či je tepelné čerpadlá vhodné využiť v konkrétnom type budovy záleží i od jeho výkonu či presného druhu budúceho využitia, ako aj od výrobcu tepelných čerpadiel.

Popredným výrobcom tepelných čerpadiel je značka Daikin – výrobca hybridných tepelných čerpadiel, nízkoteplotných tepelných čerpadiel i vysokoteplotných tepelných čerpadiel.  Napríklad obľúbené tepelné čerpadlá Daikin Altherma sú efektívnym riešením najmä pre rodinné domy, pričom sú vhodné pre všetky typy vykurovacích systémov až do 80 °C. S výberom vhodného tepelného čerpadla pre Váš objekt a Vaše konkrétne potreby vám radi pomôžeme.

Šetrite vaše financie s výkonnými tepelnými čerpadlami

Tepelné čerpadlá odoberajú teplo z vonkajších zdrojov. Získané teplo následne pri vyššej teplote odovzdávajú do špecifického vykurovacieho systému. Premena tepla v tepelných čerpadlách je najefektívnejšia pokiaľ je rozdiel medzi vstupnou a výstupnou teplotou vykurovacieho systému čo najnižší.

Dôležité je vedieť, že tepelné čerpadlá môžete využívať na vykurovanie, ohrev vody a vybrané modely tepelných čerpadiel i na ochladzovanie. Výberom vhodného typu tepelného čerpadla pre Vaše individuálne potreby dokážete ušetriť nemalé finančné prostriedky. Kým ceny elektriny a plynu stále rastú, tepelné čerpadlá sú riešením pre Vašu nezávislosť v otázke kúrenia v domoch či komplexného vykurovania.

Nízkoteplotné a strednoteplotné tepelné čerpadlá Daikin

Využitie vysokoteplotných tepelných čerpadiel Daikin

Každý typ tepelného čerpadla Daikin má svoje unikátne vlastnosti a výhody. Pri výbere správneho riešenia pre váš dom je dôležité zvážiť vaše špecifické potreby a podmienky. Tepelné čerpadlá Daikin sú známe svojou spoľahlivosťou, dlhou životnosťou a širokou škálou modelov, čo umožňuje vybrať si ideálne riešenie pre akúkoľvek domácnosť. Tieto tepelné čerpadlá nie sú len o výkone a účinnosti, ale aj o zlepšení kvality života a znižovaní vplyvu na životné prostredie. Investícia do týchto systémov predstavuje krok k udržateľnejšej budúcnosti a komfortnejšiemu bývaniu.

V EQUINOX, s.r.o.  sme hrdí na to, že prispievame k ekologickejšiemu a udržateľnejšiemu životnému prostrediu prostredníctvom našich služieb a produktov. Veríme, že náš záväzok k inováciám a kvalite je kľúčom k spokojnosti našich zákazníkov a k lepšej budúcnosti pre nás všetkých.

Dôležité je vedieť, že tepelné čerpadlá môžete využívať na vykurovanie, ohrev vody a vybrané modely tepelných čerpadiel i na ochladzovanie. Výberom vhodného typu tepelného čerpadla pre Vaše individuálne potreby dokážete ušetriť nemalé finančné prostriedky. Kým ceny elektriny a plynu stále rastú, tepelné čerpadlá sú riešením pre Vašu nezávislosť v otázke kúrenia v domoch či komplexného vykurovania.